עלינו

"המוטו שלנו הוא ללכת עם הענבים,כלומר להוציא את המיטב מהענב ולא להכריח אותו להיות מה שהוא לא"
  -זהבה דרור
  ייננית ובעלת היקב

יקב דרור הינו יקב משפחתי הממוקם בישוב כפר שמאי שבהרי מרום הגליל.

הישוב הפסטורלי מוקף כרמי יין, משקיף על הכינרת ועל העיר צפת, ונקרא על שמו של שמאי הזקן, שהיה בן זוגו של הלל, שעל-פי המסורת קבור בהר מירון או בגבעת שמאי הסמוכים לכפר.

האיזור ספוג היסטוריה, כמו גם נוף נפלא ומעורר השראה. לזה מצטרפים תנאים מעולים של קרקע ואקלים שהופכים את המקום למצטיין בעשיית יין.

הענבים המופקים מהכרם המשפחתי הינם בעלי איכות גבוהה, גדלים באיזור הנחשב לטוב בישראל, ונהנים ממזג אוויר קריר בגובה של 700 מטר. בקרבת מקום זורם נחל עמוד המרהיב, והאדמה הינה עטירת גיר ומנוקזת היטב.

הכרם נמצא במרחק ק"מ אחד בלבד מהיקב. הענבים נבצרים באופן ידני ובשעות הבוקר המוקדמות על ידי כל בני המשפחה ומובאים תוך זמן קצר ביותר ליקב.

סיפור עשיית היין במשפחתי החל לפני 90 שנה במולדובה שברומניה. סבי, אידל טוביאס, היה בעל בית מרזח, ששמו נודע למרחקים. הוא הכין יין לכל תושבי האיזור ועסק בזה 50 שנה באהבה גדולה ובהצלחה רבה.

בשנת 1960 עלינו לארץ ישראל והתיישבנו בישוב כפר שמאי, וכחקלאים גידלנו עופות לביצים וכמו-כן היינו בעלי מטעים.

בשנת 2000 חל השינוי. בני בכורי, יריב, החל לגדל ענבי יין, ולא חלף זמן רב וכל בני המשפחה נדבקו בחיידק המשכר. עם פרישתי מהעבודה החלטתי לחדש את חזונו של סבי המנוח, ולהקים יקב ליד הבית, שבו יוכלו כל בני המשפחה לקחת חלק פעיל. אמי, סילביה אדלר היתה אמנית,  והחלק האומנותי במקום, הכולל בין השאר יצירת פסיפסים, ציורי שמן מרהיבים, וצילום כל תהליכי העבודה בכרם וביקב לא היו קיימים אילולא היא. בני הבכור הוא הכורם והעוזר בהכנת היין. לאחר שסיימתי לימודי ייננות במכללת תל חי –CELLAR MASTER, משמשת כייננית. שאר בני המשפחה מגויסים לפי הצורך לבציר, ולעבודות נוספות בכרם וביקב. עשיית היין מתבצעת באהבה גדולה, בכבוד הראוי לכך, ובתשומת לב רבה לכל פרט ופרט.

הענבים נקלטים ביקב לאחר בציר ידני, ומיון קפדני של האשכולות. אז הם עוברים הפרדה ומעיכה, ומותססים בין 11-17 ימים תסיסה כוהלית. לאחר סחיטת הקליפות, שפיה ותסיסה מלולקטית, היין מיושן בחביות עץ צרפתי ואמריקאי בין 12 ל 14 חודשים.

אנו מייצרים יין  יבש זני מענבי : נביולו, מרלו, קברנה סוביניון, שיראז, סוביניון בלאן, ושרדונה, וכמו כן בלנד בורדולזי של מרלו-קברנה סוביניון.

בשנת 2014 נפתח מרכז המבקרים החדש של היקב המשמש לסיורים וטעימות לבודדים ולקבוצות תוך הסבר על הפעילות ביקב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Wix Facebook page