האם ניתן לעשות  יין נביולו בישראל?

 

 

ביקב הקטן שלנו זה בדיוק מה שניסינו לעשות-העזנו להכין יין מענבי נביולו.

אנחנו בין היקבים הבודדים בישראל שעושים זאת.

נביולו הוא  זן ענבים המבשילים מאוחר, הוא המרכיב ביינות הגדולים של גבעות לנגה של פיימונטה: ברולו וברברסקו.

הנביולו ידוע לשמצה בקושי בגידולו. בפימונטה נוטעים את הנביולו באתרי הגבעה החמים ביותר, באיזורים שהקרקע מספקת ניקוז מצוין.

בכרם גדלים כשישה דונמים של ענבי נביולו ,הכרם ממוקם בהרי מרום הגליל באדמה המכילה ריכוז גיר גבוה ומספקת ניקוז מעולה.

על מנת לגדל את הנביולו בהצלחה נבחרו כנות רוג'רי להרכבה- כנות העמידות בגיר, אך בעלות צימוח מהיר, דבר אשר סיבך במעט את הגידול. הנביולו, מהיותו גדל בצורה מהירה גם כן מצריך זימור אגרסיבי על מנת לשלוט בגודלו ולקבל יבול נמוך אך איכותי.

לאחר התססת התירוש, יין הניביולו חומצי באופן יחסי, עשיר באלכוהול, ובטאנינים. באופן מסורתי, מיושן היין ליישון ארוך בחביות עץ , לאחר מספר שנים, היין מקבל את המאפיינים העשירים והפירותיים האופייניים לו.

הענבים שלנו לא התאימו ליין ביישון ארוך, מאחר ותנאי האקלים בישראל ובפיומונטה שונים, ולכן אנחנו מתייחסים אליהם באהבה בדרך שמתאימה להם. ניסינו לראות את איכויות ענבים, ואיפשרנו להם לבוא לידי ביטוי ביין.

אנו מיישנים את היין בחביות עץ אלון צרפתיות במשך כ-12 חודשים, וכתוצאה מכך מתקבל יין קל ונעים עם טעמים של פרחים ופירות טריים שהופכים לחגיגה בפה, טעמו מיוחד וקליל ביותר.

היין בעל צבע אדום צלול, בעל ניחוחות של תות שדה, פטל ואוכמניות. ריח הפירות מאוד בולט והניחוחות ממשיכים להתפתח בכוס לאחר המזיגה. יין קל,עפיץ, חומציות מאוזנת ובעל טעם לוואי חמאתי ויבש. נפלא לשתייה עם פסטת, מנות גבינה, דגים ופירות ים.

 

אנו מחזיקים חביות של נביולו משנת 2010 , ופותחים בקבוקים בצורה תקופתית על מנת לבדוק את תהליך ההתיישנות, עד עתה היין התיישן בצורה נפלאה.

אז כן. התשובה היא כן. ניתן  לעשות יין נביולו ישראלי.

 אנחנו שמחים שהעזנו לעשות יין נביולו למרות שהתוצר שונה מהניביולו הקלאסי, הוא שונה, מעניין ומיוחד.

  • Wix Facebook page